Leucyna i witamina B6 powodują spadek masy ciała?

Leucyna to aminokwas z grupy BCAA, odgrywający kluczową rolę w budowaniu masy mięśniowej.
Uruchamia cały proces syntezy białek mięśniowych i służy jak budulec mięśni. Jest niezbędnym aminokwasem egzogennym co oznacza, że musi być dostarczona do organizmu razem z zewnątrz.

Badanie z 2013r., przeprowadzone na University od Tennessee wykazało, że codzienne przyjmowanie 2,25 g leucyny i 30 mg witaminy B6 powoduje zwiększenie wykorzystania tłuszczu zapasowego o 30 g. Spożywanie obu suplementów przez 12 tygodni, u osób z dietą o ujemnym bilansie energetycznym, spowodowało dwukrotnie większy spadek masy ciała niż sama dieta niskoenergetyczna.

Można więc wysnuć wniosek, że przyjmowanie leucyny i witaminy B6 podczas diety redukcyjnej może nasilać spalanie tłuszczu i dzięki temu ułatwić redukcję masy ciała. Należy jednak pamiętać, że najważniejszym aspektem odchudzania jest kreowanie ujemnego bilansu energetycznego i na tym powinna opierać się prawidłowo przeprowadzona redukcja masy ciała.

Jeśli artykuł pt: ,,Leucyna i witamina B6 powodują spadek masy ciała?” Cię zaciekawił to zapraszam do przeczytania pozostałych moich publikacji z zakresu treningu na siłowni, odżywiania i budowy sylwetki – www.domagalsky.pl/blog/

Potrzebujesz więcej informacji na temat treningu na siłowni, suplementów lub odżywiania? Pobierz mój darmowy E-BOOK!

ZOBACZ MOJE PAKIETY TRENINGOWE: https://domagalsky.pl/sklep/

KONTAKT DO MNIE: adrian@domagalsky.pl

MOJE SOCIAL MEDIA: INSTAGRAM:   / domagalsky_coach   TIKTOK:   / domagalsky_coach   FACEBOOK:   / domagalskyadrian  

Źródła:
1) musculardevelopment.pl NR 02(51) Marzec/Kwiecień 2014, str. 39
2) ,,Diabetes Metabolic Syndrom and Obesity”, 2013, 6:309-315

leucyna i witamina B6 powodują spadek masy ciała?, trener personalny poznań, trener personalny poznan, trening personalny poznan, trener personalny poznań cena, trener personalny, leucyna i witamina B6 powodują spadek masy ciała?, treningi personalne poznań, siłownia, siłownia z trenerem poznań, poznan trener personalny trener personalny poznań opinie, cena trenera personalnego, trening personalny, leucyna i witamina B6 powodują spadek masy ciała?, trener osobisty poznań, trening personalny cena, prywatny trener, trener personalny cena za godzinę, koszt trenera personalnego, leucyna i witamina B6 powodują spadek masy ciała?, silownia, siłownia poznań, trener personalny, treningi personalne poznań, trening indywidualny poznań, trener indywidualny poznań, leucyna i witamina B6 powodują spadek masy ciała?