Dieta niskokaloryczna - dlaczego się nie sprawdzi?

Dieta Cambridge, dieta Herbalife, dieta kopenhaska, diety sokowe, diety warzywne, diety owocowe… można tak wymieniać w nieskończoność.

Przez dziesiątki lat powstawały różnego typu ,,diety cud”, których autorzy zapewniali genialne efekty w odchudzaniu i to w bardzo krótkim czasie. Mimo szerokiego dostępu do wiedzy, internetu, licznych portali dietetycznych, fanpejdży o zdrowym odżywianiu itp., itd.. NADAL spotykam osoby wierzące w magiczne działanie ,,diety cud”.

W takich przypadkach, z uporem maniaka powtarzam: NIE MA DIETY CUD, która pozwoli w szybkim czasie schudnąć, a tym samym ochroni nas przed efektem ,,jo-jo” i negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Czy jest sens stosowania tego typu diet niskoenergetycznych? Oczywiście, że NIE! W dzisiejszych czasach, każdy chce wszystko na już, niestety w wielu aspektach jest to niemożliwe, tak samo jest w przypadku ,,zrzucania kilogramów”.

Skutki stosowania diet niskoenergetycznych

 • TRWAŁE spowolnienie metabolizmu i sprzyjanie późniejszemu odkładaniu tkanki tłuszczowej
  i efektowi  ,,jo-jo”
 • znaczny ubytek tkanki mięśniowej
 • zachwianie równowagi elektrolitowej na skutek niedoboru składników mineralnych
 • spadek spoczynkowej przemiany materii 
 • zaostrzenie objawów dny moczanowej
 • zaostrzenie objawów kamicy pęcherzyka żółciowego
 • następstwa deficytu potasu i zaburzenia rytmu serca
 • bóle głowy
 • zaparcia
 • nietolerancja zimna

Zamiast stosowanie niefizjologicznych ,,diet cud”, zacznijmy liczyć ilość spożywanych kalorii w ciągu doby. 

Wszystkie diety redukcyjne opierają się na tym samym 🡪 deficycie energetycznym ! 

Każda dieta powinna być układana indywidualnie pod daną osobę, jej preferencje żywieniowe, występujące alergie, nietolerancje, jednostki chorobowe, styl życia, cel. Dlatego warto udać się do dietetyka w celu ułożenia takowej diety.

 

Więcej na temat tego dlaczego ,,diety cud” nie działają znajdziesz tutaj: ncez.pzh.gov.pl

Jeśli artykuł pt: ,,Dieta niskokaloryczna – dlaczego się nie sprawdzi?” Cię zaciekawił to zapraszam do przeczytania pozostałych moich publikacji z zakresu treningu na siłowni, odżywiania i budowy sylwetki – www.domagalsky.pl/blog/

Potrzebujesz więcej informacji na temat treningu na siłowni, suplementów lub odżywiania? Pobierz mój darmowy E-BOOK!

ZOBACZ MOJE PAKIETY TRENINGOWE: https://domagalsky.pl/sklep/

KONTAKT DO MNIE: adrian@domagalsky.pl

MOJE SOCIAL MEDIA: INSTAGRAM:   / domagalsky_coach   TIKTOK:   / domagalsky_coach   FACEBOOK:   / domagalskyadrian  

trener personalny poznań, trener personalny poznan, trening personalny poznan, trener personalny poznań cena, trener personalny, treningi personalne poznań, siłownia, siłownia z trenerem poznań, poznan trener personalny trener personalny poznań opinie, cena trenera personalnego, trening personalny, trener osobisty poznań, trening personalny cena, prywatny trener, trener personalny cena za godzinę, koszt trenera personalnego, silownia, siłownia poznań, trener personalny, treningi personalne poznań, trening indywidualny poznań, trener indywidualny poznań, dieta niskokaloryczna, dlaczego się nie sprawdzi?